Niedziela Palmowa

 

1. Liturgia w WLK Czwartek i Piątek rozpocznie się o godz 18:00 a w Wlk Sobotę o godz 19:00. W Wielki Czwartek będzie wspólna liturgia polsko-białoruska i umycie stóp 12 mężczyznom – 6 polakom i 6 białorusinom. Tego dnia świętujemy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii.

W Wielki Piątek mamy liturgię Męki Pańskiej i adorację Krzyża. Zbiórka pieniężna jest przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Rozpoczniemy także nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia Mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.

W Wielką Sobotę nowenna zostanie odmówiona o godz. 15:00. W dni świąteczne po Mszy św o godz. 17:30 a w dni powszednie po Mszy św o godz. 17:00

W Wlk Sobotę na Wigilię Paschalną przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Święcenie pokarmów i spowiedź w Wielką Sobotę będzie od godziny 8:00 do 17:00

Rezurekcja jest o godz 6:00 rano. Pamiętajmy o zmianie czasu.

Serdecznie prosimy o pomoc w niesieniu baldachimu, krzyża i chorągwi oraz zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów w czasie procesji.