1. Ks. profesor Uniwersytetu Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – ks. Grzegorz Bachanek, długoletni rezydent naszej parafii, obchodzi w dniu dzisiejszym Jubileusz 25 – lecia przyjęcia święceń kapłańskich. Modlimy się w intencji Ks. Prof. Jubilata na wszystkich Mszach świętych. Życzymy Ks. Grzegorzowi obfitych łask Bożych na dalsze lata posługi kapłańskiej w naszej parafii i na Uczelni.
2. Nabożeństwa majowe, a od 1 czerwca – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa – są odprawiane w naszej parafii – w dni powszednie o godz.18.30, w niedzielę – o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego w nich udziału. Od piątku rozpoczęła się Nowenna do Ducha Świętego i Nowenna do Opatrzności Bożej. Będziemy modlić się do Ducha Świętego w ramach Nabożeństwa Majowego, zaś Nowenną do Opatrzności Bożej po Mszy św. o godz. 19.00.
3. Dzisiaj modlimy się „Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 7.00.
4. W dniu dzisiejszym, w rocznicę śmierci Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, modlimy się o jego beatyfikację. Uroczysta Msza św. w intencji o beatyfikację ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, zostanie odprawiona w Katedrze Warszawskiej o godz. 19.00. Na tę Mszę św. zapraszamy naszych parafian.
5. W dniu dzisiejszym, po raz pierwszy, o godz. 11.30, przyjmą I Komunię św. dzieci z Instytutu Głuchoniemych. Bardzo dziękujemy ks. Dariuszowi Furmanikowi za przygotowanie i za Uroczystość I Komunii św. W przyszłą niedzielę, także o godz. 11.30, mają Rocznicę I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12.
6. W przyszłą niedziele obchodzimy X Święto Dziękczynienia – pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem. Procesja z relikwiami św. brata Alberta wyruszy z Placu Piłsudskiego, 4 czerwca o godz. 8.00. Trasa procesji będzie wiodła przez Plac Trzech Krzyży. Zachęcamy parafian do włączenia się w procesję na Pola Wilanowskie spod naszego kościoła o godz. 8.25. O godz. 12.00 będzie odprawiona na Polach Wilanowskich uroczysta Msza św. W liście do wiernych naszej Archidiecezji, w przyszłą niedzielę, Ks. Kazimierz Kardynał Nycz poprosił nas o wsparcie finansowe budowy Świątyni Bożej Opatrzności poprzez zbiórkę do puszek. Zbiórkę przeprowadzi w przyszłą niedzielę „Akcja Katolicka” i „Caritas” naszej parafii.
7. Z dniem dzisiejszym nasza parafia włącza się w akcję pomocy katolickim rodzinom w Iraku pod nazwą „Rodzina rodzinom”. Jeden raz w miesiącu, w czwartą niedzielę miesiąca, „Caritas” naszej parafii przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel. Zebrane fundusze zostaną przydzielone konkretnym rodzinom w Iraku. Za dzisiejszą zbiórkę do puszek – „Caritasowi’ naszej parafii jak i ofiarodawcom, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
8. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę Miesiąca. W czwartek Msza św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia – o godz. 19.00. Przed Mszą św. – o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe, po Mszy św. – adoracja Krzyża i modlitwy o uzdrowienie. W piątek – Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 9.00 i 19.00, dla dzieci o godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, o którą prosiła Matka Boża przez dzieci z Fatimy – zostanie odprawiona o godz. 9.00. W sobotę kapłani odwiedzają chorych z posługą duszpasterską.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Tak – rodzinie”, „Idziemy”, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i innych czasopism. Prasę możemy nabywać w zakrystii.
10. Za tydzień, po dzisiejszej Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego,  obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tą Uroczystością kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
11. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta: wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy – w poniedziałek; święto Nawiedzenia Najś. Maryi Panny – w środę, wspomnienie św. Justyna, Męczennika – w czwartek, wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy – w sobotę.