1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Miała ona miejsce 65 lat temu – 21 września 1952 roku. Poświęcenia dokonał Ks. Stefan Kardynał Wyszyński.
2. W dniu dzisiejszym wznawiamy spotkania duszpasterstwa małżeństw. Spotkania będą odbywać się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w godz. od 17:00 do 18:30, w sali parafialnej przy ul. Książęcej 21. Ich celem jest pogłębianie i umacnianie więzi małżeńskiej poprzez wspólną modlitwę, refleksję i rozmowę. Spotkania prowadzi ks. Adam Grabowski. W czasie spotkania jest zapewniona opieka nad dziećmi.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny, zaś o godz. 18.00 – nabożeństwem o trzeźwość Narodu i nabożeństwem różańcowym. We wtorek o godz. 18.30– nowenną do św. Judy Tadeusza – patrona od trudnych spraw, w środę – nabożeństwem do św. Józefa, patrona rodzin – o godz. 18.30, w czwartek – nabożeństwem do NMP –Matki Miłosierdzia – o godz. 18.30, w piątek całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00. W poniedziałek, w piątek modlitwa różańcową – o godz. 18.30.
4. Na prośbę Naszego Pasterza Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, w dniu dzisiejszym ofiarą na tacę wspieramy dzieło odbudowy zniszczonej katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
5. W tygodniu obchodzimy święto lub wspomnienia następujących świętych: wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – w poniedziałek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo – w środę, wspomnienie św. Wacława, męczennika – w czwartek, święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – w piątek, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła – w sobotę.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Tak – Rodzinie”, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „L’Osservatore Romano” dwumiesięcznika ”Miłujcie się”, Idziemy” i innych czasopism. Prasę możemy nabywać w zakrystii. Jest także wyłożona w kościele gazetka „Dzień Pański”.
7. W dzisiejszą niedzielę mają Mszę św. inicjacyjną dzieci ze szkoły podstawowej nr 12, przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodzice. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00 w dolnym kościele. Po Mszy św. rodzice i dzieci mają spotkanie w salkach katechetycznych.