Niedziela Palmowa

 

Niedziela Palmowa

Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek godzina 18:00. W czasie liturgii Wieczerzy Pańskiej odbędzie się obrzęd umycia nóg 4 Polakom, 4 Białorusinom i 4 Ukraińcom. W czasie tego obrzędu usłyszymy śpiew w języku białoruskim i ukraińskim.

Wielki Piątek godzina 18:00 liturgia Męki Pańskiej po której odśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia w intencji pokoju na świecie. Rozpoczniemy w ten sposób nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia Mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz.

W Wielką Sobotę nowenna zostanie odmówiona o godz. 15:00. W dni świąteczne po Mszy św o godz. 17:30 a w dni powszednie po Mszy św o godz. 17:00

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz 15:00

Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli spożywamy jeden posiłek do syta. Ofiary z wieczornej liturgii są przeznaczone na na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota godz 19:30. Liturgia Wigilii Paschalnej. Przynosimy ze sobą świece dla odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

Święcenie pokarmów w godzinach 8:00 – 18:00. W tym czasie będziemy także spowiadać.

Rezurekcja godzina 6:00

W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma Mszy św. o godzinie 7:00

Dzisiaj odbędzie się zebranie kół Różańcowych