Niedziela 8 października

Niedziela 8 października

1. Rozpoczęliśmy roczny kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i pozostałych szkół średnich. Na przygotowanie do Bierzmowania przyjmujemy młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej do 15 października 2023 roku. 

2. W naszej parafii od poniedziałku rozpoczną się 33-dniowe Rekolekcje Doskonałego Nabożeństwa wg „Traktatu” św. Ludwika Maria de Montfort. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich parafian i gości którym zależy na pogłębieniu wiary i więzi z Jezusem przez Maryję. W poniedziałek 9 października rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 18:00.

3.  Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. Po Mszy św. o godz. 11:30 zostanie zorganizowana Rodzinna Gra Miejska o Janie Pawle II, w której nagrodzimy wszystkie rodziny za udział, a trzy najlepsze otrzymają nagrody szczególne. Główna nagroda to rower. Zapraszamy wszystkie rodziny wraz z dziećmi do wzięcia udziału, a szczególnie te rozpoczynające przygotowanie do I Komunii świętej.  W tym dniu przy kościele kandydaci do przedstawiciele naszych wspólnot oraz kandydaci do bierzmowania będą rozprowadzali kremówki papieskie.

4. Organizowana jest parafialna pielgrzymka samolotem do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 4 do 11 marca 2024 roku. Szczegóły na plakacie przed kościołem lub w zakrystii u ks. Andrzeja.

5. W piątek mamy wspomnienie bł. Ojca Honorata patrona naszej Caritas Warszawskiej. Nasza Caritas parafialna udziela pomocy dwa razy w miesiącu a środki na tę pomoc pochodzą ze skarbony św. Antoniego.

6. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii będą o godz. 17:30 a w niedziele po Mszy św o godz 17:30. Nabożeństwo połączone ze śpiewem akatystu będzie we wtorki i czwartki.

7. Przyjmujemy już wypominki za zmarłych. W parafii mamy wypominki jednorazowe odczytane w pierwszym tygodniu listopada. Wypominki roczne czytane w niedziele przed sumą oraz Msza św. roczna odprawiana w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

8. W dzisiejszą niedzielę o godz 11:30 rozpoczynamy przygotowania dzieci do I Komunii św. w naszej parafii. Dziecko można zgłosić w kancelarii parafialnej.