Niedziela 6 marzec

Niedziela 6 marzec

1. Zapraszamy na następne synodalne spotkanie 07 marca godzina 19:00 na którym będziemy kontynuować drogę synodalną posługując się danymi zawartymi w ankiecie parafialnej. Podzielimy się na dwie grupy: dziecięca -młodzieżowa oraz grupa zajmująca się duszpasterstwem osób dorosłych.

2. Dzisiaj w I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy parafialne rekolekcje, które wygłosi ks. Stanisław Cyran kapłan diecezji tarnowskiej. Proboszcz par MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św o godz. 7:15, 8:00 16:00; 17:00; 18:00. Taca z wtorku i środy będzie przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w naszym kościele w piątki o godz. 16:30 i 18:30. Gorzkie Żale w niedzielę ok 18:30 po Mszy św o 17:30. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św o godz. 7:00 ks. Dariusz prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej.

4. Prosimy o włączenie się w zbiórkę darów dla Ukrainy, którą organizują wspólnie Białorusini i Ukraińcy. Nie przynosimy odzieży tylko żywność i środki czystości. Punkt Pomocy przy naszym kościele współpracuje z ambasadą Ukrainy i dary stąd są wysyłane do ośrodków na wschodzie Polski lub wprost na Ukrainę nawet do samego Kijowa. Dary są przyjmowane codziennie w ciągu dnia. Traktujmy to jako naszą jałmużnę wielkopostną mając stale w pamięci przypowieść o miłosiernym Samarytaninie i słowa Księgi Syracha: „Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy.”

oraz PSALM 41

„Błogosławiony człowiek, który myśli o biednym, *

Pan go ocali w dniu nieszczęścia.

Pan mu pomoże na łożu boleści, *

podczas choroby poprawi mu posłanie.”

5. W ostatnią niedzielę w czasie zbiórki na Ukrainę zebraliśmy 7 200 zł. Pieniądze zostały przekazane do kurii a dalej trafią do Caritas.

6. Dzisiaj o godz. 16:30 będzie zebranie kół różańcowych