Niedziela 6 luty

1. Tworzymy w parafii grupę synodalną, której zadaniem będzie określenie zadań dla naszej parafii w nowej rzeczywistości społecznej. Zapraszamy chętnych do udziału na tej drodze rozeznawania także osoby nie mieszkające w naszej parafii, ponieważ parafia ma już charakter terytorialno-personalny. Przygotowaliśmy ankietę, która nam pokaże m.in jaki procent uczestników liturgii jest z parafii a jaki spoza parafii. Ankietę można wrzucić do jednej ze skarbon lub przynieść do zakrystii. Wypełnienie ankiety będzie dla nas poważną pomocą aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych wiernych. Mamy dwie wersje ankiety: dłuższą i krótszą. Zapraszamy na otwarte spotkanie 14 lutego o godz. 18:30 w dolnym kościele.

2. Nasz kościół jest miejscem spotkań białoruskiej wspólnoty. W niedziele i święta są u nas odprawiane Msze św. w języku białoruskim. Od kilku tygodni istnieje w pomieszczeniu biblioteki ośrodek pomocy białoruskim uchodźcom. Nie brakuje tam ubrań ale brakuje żywności. Dlatego ogłaszamy zbiórkę w naszym kościele artykułów żywnościowych i środków czystości. Prosimy o kasze, makarony, konserwy mięsne i rybne. Cukier, sól, olej roślinny, herbata, kawa, kakao, słodycze dla dzieci. Środki czystościowe. W kościele w ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia czyli Ostrobramskiej stoi kosz na dary.

Do skarbony św Antoniego można wrzucać ofiary pieniężne i nasz parafialny Caritas wydzieli część środków na pomoc uchodźcom białoruskim.

3. W piątek 11 lutego przypada wspomnienie MB z Lourdes czyli światowy dzień chorego. Zapraszamy na Mszę św. o godz 9:00 osoby chore. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

W poniedziałek będzie także dodatkowa Msza św. o godz 9:00