Niedziela 4 października

1. Dziś będzie zbiórka do puszek na świętopietrze. Ze względu na pandemię koronawirusa papież Franciszek przeniósł datę zbiórki przeprowadzanej zwyczajowo w czerwcu w uroczystość św. Piotra i Pawła na październik.

2. Rozpoczynamy przyjmowanie wypominek. W naszej parafii mamy wypominki roczne przed sumą, jednorazowe oraz Mszę św. rocznicową w każdy I wtorek miesiąca o godzinie 18:00. W listopadzie z pomocą kancelarii sejmu i senatu zorganizujemy nabożeństwo za zmarłych posłów i senatorów w III Rzeczpospolitej.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są o godz. 17:30. We wtorki i czwartki odmawianie różańca będzie połączone ze śpiewem akatystu, najpiękniejszego nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Akatyst ku czci Bogurodzicy pochodzi najprawdopodobniej z V–VI wieku i jest wykonywany w Kościołach Katolickim i Prawosławnym.

4. Witamy w naszej parafii jako rezydenta ks. Andrzeja Lutra. Ks. Andrzej to duszpasterz i publicysta; asystent kościelny Towarzystwa „Więź”, członek redakcji kwartalnika WIĘŹ i Zespołu Laboratorium WIĘZI, Autor książek „Ekspostkatolik” i „Kino wiecznie młode”. Publikuje także w „Tygodniku Powszechnym”, miesięczniku „Kino”, portalu e-teatr.pl, w „Dialogu”, „Teatrze” i „Notatniku teatralnym”.