Niedziela 30 styczeń

Niedziela 30 styczeń

1. Poszukujemy osoby do funkcji kościelnego. Praca w wymiarze pół etatu naprzemiennie rano albo wieczorem. Kontakt w tej sprawie z ks. Proboszczem.

2. Tworzymy w parafii grupę synodalną, której zadaniem będzie określenie zadań dla naszej parafii w nowej rzeczywistości społecznej. Zapraszamy chętnych do udziału w tej drodze rozeznawania także osoby nie mieszkające w naszej parafii, ponieważ parafia ma już charakter terytorialno-personalny. Przygotowaliśmy ankietę, która nam pokaże m.in jaki procent uczestników liturgii jest z parafii a jaki spoza parafii. O Ankietę można wrzucić do jednej ze skarbon lub przynieść do zakrystii. Wypełnienie ankiety będzie dla nas poważną pomocą aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych wiernych. Mamy dwie wersje ankiety: dłuższą i krótszą. Dłuższą można wypełnić w domu i znajdziemy ją także na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na otwarte spotkanie 14 lutego o godz. 18:30 w dolnym kościele.

3. W środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Msze św jak w dzień powszedni. Do kościoła przychodzimy w miarę możliwości z gromnicą. Jest dzień patronalny osób konsekrowanych. W tym tygodniu mamy I piątek miesiąca. Spowiadamy w czasie Mszy św.

4. Po artykule w Gościu Niedzielnym o naszej grupie biegających z Dobrą Nowiną wczoraj ks. Bartoszowi towarzyszyło ok 15 osób. Chętnych zapraszamy w soboty na PL Trzech Krzyży o godz 10:00. Grupa przebiega 5-7 km.

5. Za tydzień w niedzielę spotkanie kół różańcowych o godz 16:30.

6. W lutym Caritas będzie otwarty 3 i 24  w godz.10-12