Niedziela 30 październik

Niedziela 30 październik

1. Przyjmujemy na wypominki roczne , jednorazowe i Mszę św. roczną w I wtorki miesiąca. Wypominki roczne są czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:00. Wypominki jednorazowe będą odczytane w pierwszym tygodniu listopada. Msza św rocznicowa jest poprzedzona odczytaniem osób za które jest odprawiana przez 12 miesięcy.

2. W pierwszych dniach listopada modlimy się w naszym kościele za zmarłych. Dnia 1 listopada o godz 18:30 będzie procesja za zmarłych połączona z wypominkami a godz 19:00 pierwsza Msza św roczna. W Dzień Zaduszny dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich zmarłych o godz 17:30, a parafialna procesja za zmarłych jest o godz 18:30. Dnia 3 listopada o 17:30 modlimy się za zmarłych parlamentarzystów po I989 roku. 4 listopada o 17:30 mamy parafialne wypominki

3. Dnia 2 listopada o godz 19:00 rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy w czasie Mszy św. W niedzielę 6 listopada w godzinach 14:00-16:00 będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Najśw. Sakramentu.

Także 6 listopada będzie o 16:30 zebranie kół różańcowych

5. Dnia 11 listopada w Święto Niepodległości zostanie odprawiona Msza św o godz 10:00 a o 10:30 rozpoczniemy wspólne patriotyczne śpiewanie. Zapraszamy osoby grające na instrumentach. Prosimy skontaktować się z panią Teresą naszą organistką

Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

Ponadto, odpust zupełny przy zachowaniu tych samych warunków można uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz odmówienie modlitwy “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”.

Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Bez spełnienia któregoś z wymienionych warunków odpust ma charakter cząstkowy, a nie zupełny.