Niedziela 3 kwietnia

1.       W następną niedzielę 10 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa. W naszej parafii będą rozprowadzane palmy, które przygotuje nasza parafialna scholka, Opłaty za nie będą dobrowolne, a zebrane na ten cel ofiary będą przeznaczone na zakup sprzętu nagłaśniającego w kościele (mikser, mikrofony, pulpity). Jednocześnie dziękujemy za zebranie części funduszy na ten cel w okresie Bożego Narodzenia. Zapraszamy przy tym także do włączanie się w działanie tej grupy, zarówno młodych, jak i starszych. Poszukujemy też osoby, która pomagałaby w scholii od strony technicznej (prosta posługa, np. ustawienie sprzętu czy obsługa wyświetlacza).

2.       Od paru dni działa w internecie na stronie Facebooka  nasza strona parafialna pod nazwą: „Duszpasterstwo Parafii św. Aleksandra w Warszawie”. Ma ona na celu zapoznać zainteresowanych, co się dzieje w grupach przyparafialnych i informować o najbliższych wydarzeniach/akcjach, planowanych na terenie parafii. Zapraszamy wszystkich posiadających konto na Facebooku do polubienia naszej strony.

3.       Od kilku tygodni działa na terenie parafii klubik dla dzieci od 0 do lat 3 i ich opiekunów pod nazwą „Mama Wśród Mieściu”. Każde spotkanie ma jakiś temat przewodni, który pobudza zmysły małych dzieci. Jest dużo śpiewu, zabaw ruchowych i sensorycznych. Wstęp wolny. Można już oglądać kilka fotorelacji z poprzednich spotkań na stronie fejsbukowej naszej parafii lub na stronie klubiku i się zapisywać na zajęcia. Spotkania są we wtorki na 10.00 w Sali kominkowej na Książęcej 21.

4. Dzisiaj o godz. 14:00 białoruscy studenci Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina zagrają w naszym kościele koncert dla Ukrainy. Repertuar znajduje się na plakacie. Koncert jest pięknym gestem białoruskich uczniów wobec sąsiada i wołaniem o pokój. Nasza parafia podpisała list intencyjny z Uniwersytetem Muzycznym w kwestii wzajemnej współpracy.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne dnia 11 kwietnia o godz. 18:30 na sali kominkowej na plebanii ul. Książęca 21. Tematem spotkania będzie rozmowa na temat wyzwań jakie stwarza dla Polski i Kościoła, także w wymiarze parafialnym wielka fala emigracji Ukraińców oraz krótkie podsumowanie dotychczasowej pracy synodalnej w naszej parafii.

6. Dzisiaj o godz 16:30 mamy spotkanie kół różańcowych w sali Jana Pawła II