Niedziela 28 maja

1. W przyszłą niedziele obchodzimy Święto Dziękczynienia i jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Przypada wtedy także 35 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Procesja z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej o godz 8:25 będzie przechodziła przez pl. Trzech Krzyży. Zapraszamy

2. W poniedziałek rozpoczynamy okres zwykły i święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

3. W czwartek mamy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. Nasza parafia od roku gości Zespół Warsztatów 12 kroków dla chrześcijan. Ta grupa ma na celu pomagać we wprowadzaniu chrześcijańskich wartości w codzienne życie i stawaniu się coraz piękniejszym sobą. To środowisko kończy właśnie 15 lat i pragnie zaprosić wszystkich na wspólne świętowanie. Jego częścią będą świadectwa absolwentów i prowadzących warsztaty, panele, spotkania. Zapraszamy  na dziękczynną Mszę Święta w poniedziałek 29 maja o godzinie 18:00 oraz na spotkanie po Mszy w sali im. św. Jana Pawła II.”

5. W tym roku rozpoczynamy procesję Bożego Ciała na Pl. Trzech Krzyży. Dnia 8 czerwca o godz. 16:00 będzie Msza św bez kazania i o 16:30 wyruszamy Alejami Ujazdowskimi w kierunku kościoła Najśw. Zbawiciela. Trasa będzie taka sama jak w poprzednich latach: Pl. Trzech Krzyży, al. Ujazdowskie, Koszykowa, Służewska, al. Wyzwolenia pl. Zbawiciela. W procesji weźmie udział także wspólnota białoruska i przy drugim ołtarzu będzie odczytana Ewangelia w języku białoruskim.

6. W najbliższym czasie mamy w naszym kościele dużo wolnych intencji. Zachęcamy do zamawiania Mszy nie tylko za zmarłych ale także za żywych. Można to uczynić po Mszach św. albo w kancelarii.