Niedziela 27 wrzesień

1. W odpowiedzi na apel prezydium Episkopatu i przewodniczącego Rady KEP ds. Migracji – decyzją metropolity warszawskiego w kościołach zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos. Niedziela 27 września obchodzona jest w Kościele jako 106 Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców

2. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na świętopietrze. Ze względu na pandemię koronawirusa papież Franciszek przeniósł datę zbiórki przeprowadzanej zwyczajowo w czerwcu w uroczystość św. Piotra i Pawła na październik

3. Dnia 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą o godz. 17:30 po Mszy św.

4. Dwie skarbony w naszym kościele zostały wydzielone na konkretne cele. Skarbona św Antoniego jest przeznaczona na Caritas parafialną i pozostaje do dyspozycji siostry Weroniki szarej Urszulanki. Siostra Weronika jest naszym nowym pracownikiem i będzie się zajmować kancelarią oraz Caritasem. Natomiast skarbona Matki Bożej jest przeznaczona na cele ołtarza i dysponować jej ofiarami będzie siostra Elżbieta nasza zakrystianka a ofiary będą przeznaczone na komunikanty, wino i kwiaty.

5. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w 8 klasie szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie, bardzo ważne organizacyjne odbędzie się 30 września w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Jest to okazja do wzajemnego poznania się młodzieży z terenu parafii, która chodzi do różnych szkół ale mieszka na tym samym terenie.

6. W środę po Mszy św o godz. 17:30 będzie nabożeństwo do św. Józefa.

7. W naszej parafii rozpoczęliśmy kolejny kurs przedmałżeński. Spotkania są o godz 19:30.

8. W 4 niedzielę miesiąca będzie w naszym dolnym kościele o godz. 18:00 Msza św w jęz. Białoruskim. Zapraszamy do modlitwy za Białoruś. Dzisiaj będzie pierwsza Msza św.