Niedziela 27 luty

1. Zapraszamy na następne synodalne spotkanie 07 marca godzina 19:00 na którym będziemy kontynuować drogę synodalną posługując się danymi zawartymi w ankiecie parafialnej. Podzielimy się na dwie grupy: dzieciąca -młodzieżowa oraz grupa zajmująca się duszpasterstwem osób dorosłych.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy Środą Popielcową okres Wielkiego Postu. Msze św wraz z posypaniem głów popiołem jak w dni powszednie. Tego dnia obowiązuje nas post ilościowy. Natomiast w I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy parafialne rekolekcje, który wygłosi ks. Stanisław Cyran kapłan diecezji tarnowskiej. Proboszcz par MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w naszym kościele w piątki o godz. 16:30 i 18:30. Gorzkie Żale w niedzielę ok 18:30 po Mszy św o 17:30. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św o godz. 7:00 ks. Dariusz prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej.

4. Nasza parafialna Caritas przeznaczyła w sumie 3000 zł na zakup żywności dla uchodźców białoruskich i ukraińskich. Żywność zostanie dostarczona w poniedziałek 28 lutego.

5. Parafia potrzebuje osoby do pisania kroniki parafialnej. Trzeba uzupełnić ostatnie 20 lat. Wymagany jest ładny charakter pisma. Będziemy także kontynuować księgę legatów czyli darowizn w związku z przyszłym remontem kościoła. Księga została założona w 1900 roku i pierwsze zapisy są w rublach.