Niedziela 25 kwietnia

Niedziela 25 kwietnia

1. Nobożeństwa majowe w naszej parafi będą odprawiane o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:30

2. Dnia 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski mamy niedzielny porządek Mszy św.

3. I Komunia św w naszej parafii będzie w sobotę 8 maja oraz w niedzielę 9 maja o godz. 10:00

4. Dnia 29 kwietnia obchodzony jest dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

5. Przypominamy, że w Roku Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, „wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca 2021, 1 maja 2021 r., w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.”

W sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.”

6. W poniedziałek, 3 maja br., przypada uroczystość NMP Królowej Polski, w sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i metropolii warszawskiej, a w niedzielę, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Szczególnie w tych dniach zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej i świętych Patronów w intencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza oraz w intencji Ojczyzny i Kościoła.