Niedziela 20 luty

1. W naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Michała Janochy. Ks. Biskup udzieli w jej trakcie Sakramentu Bierzmowania, spotka się z zespołami parafialnymi, siostrami przy ul Wilczej oraz ze wspólnotą białoruską, która istnieje przy naszym kościele. W Poniedziałek odwiedzi kaplicę sejmową i belwederską. Odwiedzi szkołę nr 12 oraz Instytut Głuchoniemych. Poza tym ks. Biskup odbędzie rozmowę z każdym z księży mieszkających na terenie naszej parafii. Polecamy Księdza Biskupa wywodzącego się z naszej parafii Bożej Opatrzności.

2. Nasz kościół jest miejscem spotkań białoruskiej wspólnoty. W niedziele i święta są odprawiane Msze św. w języku białoruskim. Od kilku tygodni istnieje w pomieszczeniu biblioteki ośrodek pomocy białoruskim uchodźcom. Nie brakuje tam ubrań ale brakuje żywności. Dlatego ogłaszamy zbiórkę artykułów żywnościowych i środków czystości. Prosimy o kasze, makarony, konserwy mięsne i rybne. Cukier, sól, olej roślinny, herbata, kawa, kakao, słodycze dla dzieci. Środki czystościowe. W ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia czyli Ostrobramskiej stoi kosz na dary.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc, która jest na bieżąco przekazywana do ośrodka.

3. W poniedziałek 14 lutego odbyło się spotkanie synodalne w naszej parafii, w którym wzięło udział ponad 20 osób. Poruszyliśmy m.in zagadnienie duszpasterstwa dzieci i młodzieży. W najbliższą niedzielę omówimy bardziej szczegółowo zagadnienia zawarte w ankietach synodalnych.

4. We wtorek obchodzimy święto Katedry św Piotra Apostoła.