Niedziela 17 grudnia

1. W niedzielę wigilijną 24 grudnia nie ma Mszy św. wieczornych. Pasterka białoruska jest o 22:00 a pasterka polska o godz 24:00. Nie ma Mszy św. o godz 7:00 rano 25 grudnia.

2. Opłatki poświęcone w I niedzielę Adwentu są do nabycia w zakrystii.

3. Na dzisiejszą niedzielę Gaudete – Niedzielę Radości na wszystkich Mszach św dzieci i młodzież ze scholi „Młodzi Pod Kopułą” przygotowały wraz z ks. Darkiem słodkie zaproszenie na urodziny Pana Jezusa w postaci własnoręcznie wykonanych pierników. „Urodziny” odbędą się 25 grudnia po Mszy na godz. 11.30 w sali Jana Pawła II wraz z tortami, ciepłą herbatą i krótkim kolędowaniem.
Prosimy serdecznie, żeby przy wyjściu z kościoła wziąć ze sobą koniecznie takie zaproszenie do domu. Pierniczki mają zawieszki, można je powiesić na choince.

4. Bardzo dziękujemy wszystkim wspólnotom i naszym parafianom za przygotowanie i realizację niedzieli odpustowej. W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy przygotowali naszą parafialną kawiarenkę Aleksandrówkę. Dziękujemy tym, którzy organizowali a także tym, którzy przynieśli swoje wypieki i inne rzeczy. Ta niedziela pokazała, że jest spore zainteresowanie taką formą spotkań przy kawie czy herbacie i czymś słodkim. to dobra okazja aby wspólnie się poznawać i tworzyć żywą wspólnotę parafialną.  Będziemy starali się, aby nasza Aleksandrówka po nowym roku była robiona częściej.

Za tydzień w niedzielę do południa po każdej Mszy świętej będzie można wziąć z naszego Kościoła Światło Betlejemskie. Będzie ono ustawione przy ołtarzu. Zachęcamy aby zabrać je do naszych domów i zapalić świece Caritas na znak łączności z miejscem szczególnym jakim jest Grota Narodzenia Jezusa w Betlejem.