niedziela 15 październik 2023

1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po każdej Mszy św. przedstawiciele wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i kandydaci do bierzmowania rozprowadzają kremówki papieskie. Zachęcamy do nabycia ich dla naszych bliskich.  Przed kościołem możemy także wesprzeć do specjalnych puszek naszą ofiarą Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia– żywy pomnik Jana Pawła II- przyznająca stypendia naukowe dla dzieci i młodzieży.

(czytamy do Mszy św. do godz. 11.30): Po Mszy św. o godz. 11:30 rozpocznie się Rodzinna Gra Miejska o Janie Pawle II, w której nagrodzimy wszystkie rodziny za udział, a trzy najlepsze otrzymają nagrody szczególne. Główna nagroda to talon na rower. Zapraszamy wszystkie rodziny wraz z dziećmi do wzięcia udziału. Wręczenie nagród za tydzień na zakończenie Mszy o 11.30.

2. Rozpoczął się roczny kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i pozostałych szkół średnich. Na przygotowanie do Bierzmowania przyjmujemy młodzież do  22 października.

3. W najbliższy czwartek dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej spotykają się na wspólnej modlitwie różańcowej po Mszy św. o godz. 17:00. Zapraszamy też pozostałe dzieci. Tego dnia włączymy się w akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to odpowiedź na wojny, przemoc i skrajne ubóstwo na świecie. W szczególny sposób pragniemy powierzać Bogu, poprzez wstawiennictwo Matki Bożej wszystkie te miejsca i ludzi, którzy nie mogą żyć w pokoju. 

4. Dnia 18 października mamy święto św Łukasza Ewangelisty a 19 października obchodzimy wspomnienie bł ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Przyjmujemy już wypominki za zmarłych w zakrystii i kancelarii. W parafii mamy wypominki jednorazowe odczytane w pierwszym tygodniu listopada. Wypominki roczne czytane w niedziele przed sumą oraz Msza św. roczna odprawiana w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

6. Organizowana jest parafialna pielgrzymka samolotem do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 4 do 11 marca 2024 roku. Szczegółowy program na plakacie przed kościołem lub w zakrystii u ks. Andrzeja.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 15:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Białoruskich Muzyków. W programie muzyka Olgi Podgajskiej i kwartet smyczkowy „I walk around other people’s courtyards”. Serdecznie zapraszamy.