Niedziela 11 wrzesień

1. Dzisiaj w naszym kościele o godz 20:00 będzie koncert organowy w ramach cyklu organy Śródmieścia. Szczegóły na plakacie.

2. Zbiórka z zeszłej niedzieli na przedszkole i szkołę na Targówku wyniosła 5068 zł. Obdarowani serdecznie dziękują..

3. Dzisiaj o godz. 11:30 rozpoczynamy przygotowanie dzieci i rodziców do I Komunii św na rok 2023. Nasi parafianie mogą się zapisać do grupy niezależnie do jakiej szkoły posyłają swoje dziecko.

4. Dnia 14 września przybędą do naszej parafii relikwie bł Stefana Wyszyńskiego i będą cały dzieć 15 września. Msza św Wotywna o bł Stefanie zostanie odprawiona o godz 17:00. Można składać prośby za wstawiennictwem błogosławionego i w tych intencjach będziemy się wspólnie modlić. Do kanonizacji potrzebny jest rozwijający się kult oraz cud. Jest to odpowiednia okazja aby modlić się za wstawiennictwem naszego błogosławionego Prymasa nw różnych trudnych sprawach.

5. Koła Różańcowe organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku gdzie miało miejsce pierwsze objawienie. Będziemy mieli okazję zobaczyć 3 obrazy Jezusa Miłosiernego; wileński, krakowski i płocki poświęcony przez papieża Jana Pawła II. Sankutarium płockie jest w trakcie budowy i jest to historyczny moment. Wyjazd 1 października o godz 7:30 a powrót o godz 18:00. Cena 60 zł bez wyżywienia. Jedziemy busem 20 miejsc. Liczba miejsc ograniczona. W programie zwiedzanie katedry płockiej miejsce spoczynku królów polskich, spacer wysoką skarpą wiślaną oraz krótkie zatrzymanie w Czerwińsku i Wyszogrodzie. Zapisy w zakrystii.

6. Rozpoczęła się przebudowa Pl Trzech Krzyży. Potrzebujemy architekta lub inżyniera biegłego w tej kwestii aby w imieniu parafi śledził prace i wolunarystycznie służył nam radą.