Niedziela 10 października

1. Przyjmujemy na wypominki roczne , jednorazowe i Mszę św. roczną w I wtorki miesiąca

2. Wszystkich amatorów biegania, zapraszamy w soboty na BIEGANIE z DOBRĄ NOWINĄ. Plan jest taki, aby przebiec rekreacyjnie 5 km w naszej pięknej okolicy, zatrzymać się w jednej z kawiarni i przy kawie lub herbacie porozmawiać o Ewangelii niedzielnej. Spotykamy się w soboty o 10:00 pod kościołem św. Aleksandra. Zaprasza ks. Bartosz.

3. Zapraszamy wszystkie osoby pracujące i studiujące do duszpasterstwa ZACHEUSZ. Chcielibyśmy stworzyć w naszej parafii wspólnotę dla osób spragnionych słuchania Słowa Bożego, zgłębienia nauczania Kościoła, dyskusji o dobrych filmach, książkach i muzyce. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki w budynku parafialnym przy ul. Książęcej 21 o godz.19:00. Pierwsze spotkanie 18.10.2021 – poniedziałek 19:00 przy Książęcej 21. Zapraszamy!

4. Mamy w naszej parafii obraz MB Łaskawej i pozostanie on w kościele do 15 października. Po Mszy św. o godz. 18:00 zostanie przeniesiony do kaplicy na Wilczej. Po Mszach św o godz 10:00 i 16:00 odbędzie się prelekcja nt „Cudu nad Wisłą”, który jest związany z tym właśnie obrazem.

6. W środę 13 października po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się ostatnia procesja fatimska. Tego dnia nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18:00

7. dnia 11 listopada planujemy zorganizowć w naszym kościele wspólne śpiewanie patriotyczne. Zapraszamy muzyków do włączenia się w to wydarzenie. Chętnych prosimy o skontakowanie się z naszą organistką Panią Teresą Kamińską.

8. Parafia św. Aleksandra ogłasza przetarg w bazie konkurencyjności na wykonanie projektów odwodnienia i osuszenia fundamentów kościoła, odnowienia elewacji kościoła, i malowania kościoła wewnątrz. Link do przetargu znajduje się w ogłoszeniach i na stronie internetowej parafii.

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/72537?sekcja=ogloszenie

9. Dzisiaj mamy zbiórkę na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia

Mikołaj Marcin Ostrzołek kaw par tut i Joanna Emilia Stefańska panna par tut zamierzają zawrzeć związek małżeński. Zapowiedź druga.