Niedziela 1 października

1. Rozpoczynamy roczny kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i pozostałych szkół średnich. Na przygotowanie do Bierzmowania przyjmujemy młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych, chcących podjąć przygotowanie roczne do sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś (1 października 2023 roku) po Mszy św. o godz. 16:00 w sali dolnego kościoła.

2. W naszej parafii odbędą się 33-dniowe Rekolekcje Doskonałego Nabożeństwa wg „Traktatu” św. Ludwika Maria de Montfort prowadzone przez animatorów ze Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi i ks. Andrzeja. W poniedziałek 2 października po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie wprowadzające w rekolekcje.

3.  W Dzień Papieski (15 października) zostanie zorganizowana Rodzinna Gra Miejska o Janie Pawle II. Zapraszamy wszystkie rodziny wraz z dziećmi do wzięcia udziału, a szczególnie te rozpoczynające przygotowanie do I Komunii świętej.  Do wygrania będą cenne nagrody. Można powoli przypominać sobie miejsca i życie związane z Janem Pawłem II. W tym dniu przy kościele będą rozprowadzane kremówki papieskie. Zachęcamy do ich nabywania do swoich domów.

4. Chcemy odbudować Służbę Liturgiczną Ołtarza. Dlatego zapraszamy dotychczasowych lektorów i ministrantów na nasze spotkanie, które odbędzie się 7 październik o godz. 9:00 w zakrystii. Zapraszamy również osoby dorosłe chcące się włączyć w liturgię w naszej parafii.

5. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafia będą o godz. 17:30 a w niedziele po Mszy św o godz 17:30. Nabożeństwo połączone ze śpiewem akatystu będzie we wtorki i czwartki. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie Kół Różańcowych o godz. 16:30.

6. W kancelarii przyjmujemy już intencje na rok 2024. Mamy także wolne intencje na ten rok.

7. We wtorek o godz 18:00 odprawiamy ostatnią Mszę roczną za zmarłych powierzonych modlitwom naszego Kościoła. W I piątek miesiąca spowiadamy w czasie Mszy św. Dzisiaj o godz 16:30 spotkanie Kół Różańcowych.

8. Dzisiaj imieniny obchodzą pani Teresa Kamińska nasza organistka oraz s. Teresa Ostrysz zakrystianka. Za pośrednictwem św. Tereski od Dzieciątka Jezus polecamy panie Bożej życzliwości