III niedziela Adwentu

1. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się 18 i 19 grudnia. Nauki rekolekcyjne w czasie Mszy św.  wygłosi O. Michał Szałkowski diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca. Rekolekcje będą miały charakter mariologiczny i różańcowy.

2. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas do nabycia w zakrystii.

3. W imieniu wszystkich podopiecznych Caritasu naszej parafii bardzo dziękujemy za wsparcie okazane przez ten kończący się już rok. Wsparciem jest objętych prawie 50 rodzin. Wydaliśmy ponad 400 paczek i zakupiliśmy sprzęty AGD (takie jak lodówki, pralki i kuchenki gazowe). Z pomocy w postaci kart do Biedronki na zakup artykułów spożywczych i gospodarczych korzysta 11 rodzin.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was świece na Boże Narodzenie. Środki ze sprzedaży świec są przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla naszych podopiecznych. Niech światło tych świec rozświetla Wasze domy i przypomina Wam, że Jezus jest blisko każdego człowieka.

4. Za tydzień 18 grudnia wprowadzimy do kościoła obraz naszego patrona św. Aleksandra. Wspomnienie św. Aleksandra i odpust z nim związany przypada 12 grudnia ale aby umożliwić powszechne świętowanie większej ilości wiernych samo odsłonięcie obrazu nastąpi na Mszy św. o godz. 11:30. Uczyni to ks. bp. Michał Janocha. Przez cały dzień św. Aleksander będzie rozdawał cukierki oraz watę cukrową. Zapraszamy licznie na uroczystości aby wynagrodzić św Aleksandrowi tak długi brak wizerunki w naszej świątyni.