II niedziela Adwentu

1. Mamy już opłatki wigilijne i można je nabyć w zakrystii, kancelarii oraz w kościele. Ofiara będzie przeznaczona na potrzeby utrzymania kościoła. W tym roku nie będzie kolędy i możemy ofiarę za opłatek potraktować jako ofiarę kolędową na Kościół w tym trudnym dla nas czasie. Do opłatka jest dołączony list nowego proboszcza do parafian

2. Roraty w naszym kosciele są o godz. 6:30. W środę w języku łacińskim a w czwartek tzw. Roraty Polskie.

3. Dnia 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny o godzinie 12:00 będzie w naszym kościele Msza św. w tzw. Godzinie Łaski przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Zostanie ona poprzedzona śpiewem Akatystu o godzinie 11:30.

Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00. Wywodzi się z objawień w Montchiarii gdzie Maryja ukazywała się pielęgniarce Pierinie Gili.

Objawienia powtarzały się bardzo często. To najbardziej pamiętne miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask.

Modlić się będziemy przed obrazem liczącym ponad 100 lat autorstwa braci Jędrzejczyków, który podarowały nam Siostry Nazaretanki. Matki Boża ubrana jest w suknię perłową oraz korony Klementyńskie, które zrabowano w 1909 roku i których nigdy nie odzyskano. Jesteśmy w posiadaniu unikalnej kopii obrazu Jasnogórskiego. Tak ubranej Matki Bożej nie zobaczymy nawet w Częstochowie.

4. W czasie Adwentu i okresie Bożego Narodzenia będzie w naszym kościele całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku. Jeżeli adoracja będzie gromadzić wiernych w kościele, to utrzymamy ją w naszej świątyni na stałe. Na godzinę 12:00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca. Nawet jeżeli będzie to 2 lub 3 osoby, proszę zaczynać wspólnie modlitwę. Zapraszam szczególnie na tę godzinę koła Żywego Różańca.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii zaczną się w sobotę 12 grudnia w święto św. Aleksandra czyli odpust parafialny. Następnie niedziela 13 grudzień i poniedziałek. Poprawadzi je O. Piotr Stasiński, kapucyn i członek Rady Generalnej Zakonu Kapucynów w Rzymie. Nauki będą na Mszach św.