II niedziela Adwentu

1. Rekolekcje Adwentowe w kościele na Pl Trzech Krzyży odbędą się 18 i 19 grudnia. Nauki rekolekcyjne w czasie Mszy św.  wygłosi O. Michał Szałkowski diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca. Rekolekcje będą miały charakter mariologiczny i różańcowy.

2. Zapraszamy na roraty o godzinie 6:30. Roraty to Msza św o Matce Bożej odprawiana na przełomie nocy i dnia. Maryja jest nazywana jutrzenką bo zwiastuje nowy dzień a w Historii Zbawienia zwiastuje Zbawiciela. Jej symbolem jest świeca tzw roratka. Liturgia rozpoczyna się w ciemnościach a na Chwała zapala się oświetlenie w kościele. Znakiem naszej wiary jest adwentowy lampion z którym przychodzimy do koscioła. W czwartek są roraty dla dzieci połączone z ciepłym posiłkiem.

3. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas są do nabycia w zakrystii.

4. Dnia 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św o godz. 12:00 w tzw godzinie łaski. Obok Mszy św odprawimy nabożeństwo Akatystu.

5. Koła Różańcowe organizują 10 grudnia o godz. 9:00 wyjazd do Lasek p. Warszawą. W programie Msza św, różaniec, zapoznanie się z postaciami, które tworzyły Laski. Wizyta na cmentarzu. Wyżywienie we własnym zakresie ale na miejscu będzie kawa lub herbata. Koszt 40 zł a członkowie Kół Różańcowych 20 zł.

6. Dnia 6 grudnia o godz 18:00 modlimy się za zmarłych powierzonych modlitwom naszego Kościoła we Mszy św. rocznej. Zapraszamy.

7.  W imieniu wszystkich podopiecznych Caritasu naszej parafii bardzo dziękujemy za wsparcie okazane przez ten kończący się już rok. Wsparciem jest objętych prawie 50 rodzin. Wydaliśmy ponad 400 paczek i zakupiliśmy sprzęty AGD (takie jak lodówki, pralki i kuchenki gazowe). Z pomocy w postaci kart do Biedronki na zakup artykułów spożywczych i gospodarczych korzysta 11 rodzin. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was świece na Boże Narodzenie. Środki ze sprzedaży świec są przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla naszych podopiecznych. Niech światło tych świec rozświetla Wasze domy i przypomina Wam, że Jezus jest blisko każdego człowieka.