I niedziela Adwentu

1. Rekolekcje Adwentowe w kościele na Pl Trzech Krzyży odbędą się 18 i 19 grudnia. Nauki rekolekcyjne w czasie Mszy św.  wygłosi O. Michał Szałkowski diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca. Rekolekcje będą miały charakter mariologiczny i różańcowy.

2. Zapraszamy na roraty o godzinie 6:30. Roraty to Msza św o Matce Bożej odprawiana na przełomie nocy i dnia. Maryja jest nazywana jutrzenką bo zwiastuje nowy dzień a w Historii Zbawienia zwiastuje Zbawiciela. Jej symbolem jest świeca tzw roratka. Liturgia rozpoczyna się w ciemnościach a na Chwała zapala się oświetlenie w kościele. Znakiem naszej wiary jest adwentowy lampion z którym przychodzimy do koscioła. W czwartek są roraty dla dzieci połączone z ciepłym posiłkiem.

3. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas są do nabycia w zakrystii.

4. W środę przypada święto Andrzeja Apostoła.

5. Dnia 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św o godz. 12:00 w tzw godzinie łaski. Obok Mszy św odprawimy nabożeństwo Akatystu.

6. Za tydzień o godzinie 16:30 będzie zebranie kół różańcowych o potem Msza św w intencji rozwoju kół różańcowych. Koła Różańcowe organizują 10 grudnia o godz. 9:00 wyjazd do Lasek p. Warszawą. W programie Msza św, różaniec, zapoznanie się z postaciami, które tworzyły Laski. Wizyta na cmentarzu. Wyżywienie we własnym zakresie ale na miejscu będzie kawa lub herbata. Koszt 40 zł a członkowie Kół Różańcowych 20 zł.