I niedziela Adwentu 2023

1. Rozpoczynamy okres Adwentu a wraz z nim Msze św. Roraty o godz 6:30. Charakterystycznym elementem rorat jest zapalanie świecy, zwanej roratką. Symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę. Roraty rozpoczyna się przed wschodem słońca. Roraty dla dzieci będą we wtorki

2. Dnia 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odprawimy w naszym kościele Mszę św. w godzinie łaski czyli o godz 12:00. Msza zostanie poprzedzona Nabożeństwem Akatystu o 11:30. Msza w godzinie łaski będzie odprawiona we intencjach, które wierni złożą do skarbony Matki Bożej wraz ze skromną ofiarą. Intencje zostaną odczytane przed Mszą św.

Najbardziej pamiętne objawienie Maryi związane z tzw godziną łaski miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała do włoskiej pielęgniarki Pieriny Gilli:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

3. W sobotę 9 grudnia zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie odmówiony różaniec i wygłoszona konferencja. Modlitewne adwentowe spotkanie zakończy się procesją eucharystyczną przy świecach wokół naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie tych, którzy uczestniczyli w rekolekcjach przygotowujących do aktu zawierzenia NMP.

4. W następną niedzielę (10 grudnia) na Mszy św. o godz. 10:00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa w związku ze św. Aleksandrem naszym patronem po tej Mszy św. aż do godz. 14:30 w sali Jana Pawła II zostanie otwarta Aleksandrówka. Miejsce gdzie będzie można wypić dobrą herbatę lub kawę i zjeść coś słodkiego.

Jeśli ktoś chciałby przynieść swój wypiek do naszej kawiarenki,  to można to uczynić od 10 do 14 w w tej sali.

5. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona 12 grudnia o godz. 18:00. Po mszy św. zapraszamy na krótką modlitwę uwielbienia.

6. Spotkanie ministrantów i lektorów 9 grudnia w sobotę o godz. 9:00  rano w zakrystii. Zapraszamy osoby mogące czytać w czasie Mszy św.

4. W związku z wysokimi kosztami ogrzewania chcemy wprowadzić tzw tacę zimową w 2 niedzielę miesiąca. Prosimy wtedy o składanie większych ofiar. Coraz więcej parafii nie ogrzewa nawet w niedzielę swoich kościołów. Nasza świątynia ze względu na całodniowe wystawienie Najśw. Sakramentu ma włączone CO przez cały tydzień.

5. Opłatki poświęcone w I niedzielę Adwentu są do nabycia w zakrystii