Chrystusa Króla

1. W każdy wtorek o godz. 18.30, zaraz po Mszy św., zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z Hakuną. Hakuna to wspólnota założona w 2013 roku przez grupę hiszpańskiej młodzieży, która tamtego lata towarzyszyła ks. Jose Pedro Manglano (czyt. hose pedre manglano), duszpasterzowi akademickiemu z Madrytu, podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Dziś zrzesza ona tysiące ludzi w ponad 20 krajach, głównie hiszpańskojęzycznych. Grupa istnieje w Polsce od 3 lat. Od kilku lat wspólnota spotyka się raz do roku z papieżem Franciszkiem w Rzymie.  Zapraszamy wszystkich do udziału w tym czasie adoracji, któremu towarzyszą refleksje i pieśni zarówno po polsku jak i po hiszpańsku.

2. Za miesiąc 8 grudnia w niedzielę organizujemy „Aleksandrówkę” – naszą odpustową kawiarenkę. To czas spotkania na kawie, herbacie, ciepłych tostach i cieście w sali Jana Pawła 2 pod głównym kościołem. Kawiarenka będzie otwarta po mszach o godz. 10, 11.30 i 13.00. W trakcie będzie można pooglądać prezentację multimedialną starych zdjęć kościoła i placu Trzech Krzyży.

3. Parafia św. Aleksandra i Środowisko Głuchych rozpoczęły zbiórkę na rzeźbę ks. Jakuba Falkowskiego pierwszego proboszcza par św. Aleksandra, założyciela Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych na Pl Trzech Krzyży w Warszawie. Rzeźba jest przeznaczona do naszej szopki Bożonarodzeniowej przed kościołem. Ks. Jakub będzie przedstawiony jako pasterz z owcami. Będzie to pierwsza rzeźba w Polsce obrazująca język migowy. Pasterz w języku migowym wypowiada słowo Jezus.

Rzeźbę zaprezentujemy publicznie w 4 niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz 10:00. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie Głuchych z różnych ośrodków w Polsce. Tego dnia będzie możliwość spowiedzi bożonarodzeniowej Głuchych w języku migowym oraz zapraszamy na skromny poczęstunek.

4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie będą w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz 6:30.

5. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy a to oznacza zwiększone koszta. Nasz kościół ze względu na całodniowe wystawienie Najśw. Sakramentu jest ogrzewany przez cały tydzień. Coraz więcej osób zachodzi tutaj na osobistą modlitwę i adorację. W podziemiach kościoła odbywają się spotkania oraz działa białoruski punkt pomocy.

Na plebanii także spotykają się rozmaite grupy; Głusi, Białorusini, grupy parafialne, prowadzone są terapie grupowe i indywidualne, przyjmują egzorcyści i działa tam kancelaria parafialna

Prosimy pamiętać o tym przy okazji składania ofiar na tacę, która jest przeznaczona w całości na utrzymanie kościoła.