4 niedziela Adwentu

1. Dzisiaj wprowadzamy do naszego kościoła wizerunek patrona św. Aleksandra Jerozolimskiego. Patriarcha Kościoła Jerozolimskiego przez 38 lat. Zbudował tam bibliotekę dzieł pisarzy chrześcijańskich. Dwukrotnie więziony przez cesarzy rzymskich. Zmarł w więzieniu za cesarza Decjusza. Św. Aleksandra wybrano na patrona kościoła jako wyraz wdzięczności dla cara Aleksandra, który zrezygnował z łuku triumfalnego na pl Trzech Krzyży polecając wybudować kościół dla katolików w Warszawie.

Autorką obrazu jest pani Sneżana Viteckaja białoruska malarka o polskich korzeniach. Urodziła się w Grodnie w 1982 jako córka malarza Kazimierza Sedenevskego. Ukończyła Uniwersytet Grodzieński na wydziale Sztuk Pięknych. Wystawiała swoje prace w Grodnie, Mińsku, Wilnie i w kilku miastach w Polsce. Namalowała wiele obrazów olejnych i ikon oraz akwarele miasta Grodna, które wydano w formie pocztówek. Malarka namalowała dla naszego kościoła wizerunki św. papieża Pawła VI i matki Franciszki Siedliskiej.

2. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was świece na Boże Narodzenie. Środki ze sprzedaży świec są przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla naszych podopiecznych. Niech światło tych świec rozświetla Wasze domy i przypomina Wam, że Jezus jest blisko każdego człowieka.

3. Pasterka w naszym kościele będzie o godz. 24:00 a pasterka białoruska o godz. 22:00. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7:00. W sobotę 24 grudnia nie ma Mszy św. Wieczornych.

4. W tym roku nasza szopka bożonarodzeniowa zewnętrzna została rozbudowana o owce i anioły. Figury naturalnej wielkości zostały wykonane przez rzeźbiarkę Faustynę Makaruk. Czekamy na sponsorów następnych rzeźb.

5. Powracamy do tradycyjnej kolędy. Odwiedziny parafian planujemy rozpocząć po Nowym Roku. Osoby, które nie były wpisane do naszej kartoteki pragnące dołączyć do wspólnoty parafialnej prosimy o zgłoszenie telefoniczne w godzinach otwarcia kancelarii lub zaproszenie przez sąsiadów. Obecność w kartotece skutkuje możliwością do otrzymania potrzebnych zaświadczeń. Pan Jezus powiedział „kto wami gardzi mną gardzi”. Kolęda jest okazją do wzajemnego poznania i budowania wspólnoty.