3 niedziela Adwentu

1. Dzisiaj można będzie nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiarę, która będzie przeznaczona na potrzeby utrzymania kościoła wrzucamy do skarbony w zakrystii. W tym roku prawdopodobnie nie będzie kolędy i możemy ofiarę za opłatek potraktować jako ofiarę kolędową na Kościół. Ewentualnie kolęda będzie na indywidualne zaproszenie. Poinformujemy o tym w czasie Świąt.

2. Punkt parafialnej Caritas będzie otwarty 16 grudnia w godzinach 10:00 – 12:00.

3. W naszej parafii powstała schola dzięcieco-młodzieżowo-rodzinna.  Schola dba o oprawę muzyczną mszy świętych o 11:30 w niedzielę. Spotkania i próby odbywają się w soboty o godz. 13:00 przy Książęcej 21 (drzwi kancelarii). Zapraszamy serdecznie!

4. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii prowadzone przez ks. Tomasza Bielińskiego z diecezji siedleckiej. Nauki w poniedziałek i wtorek o godz. 6:30; 8;00; 16:00; 17:00; 18:00.

5. W poniedziałek 13 grudnia wspomnienie św Łucji męczennicy.

6. Zapraszamy na roraty o godz. 6:30. Jest Msza św wotywna o świcie ku czci Najśw. Maryi Panny odprawiana tylko w okresie Adwentu. Zaczynamy je w ciemnościach a na Chwała na wysokości Bogu włączane są światła. Przychodzimy do kościoła z lampionami, które są oznaką oczekiwania na przyjście Jezusa a świeca zwana roratką symbolizuje Matkę Bożą. Roraty to forma naszego towarzyszenia Maryi w ostatnim miesiącu przed rozwiązaniem.