2 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj można będzie nabyć w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiarę, która będzie przeznaczona na potrzeby utrzymania kościoła wrzucamy do skarbony w zakrystii. W tym roku prawdopodobnie nie będzie kolędy i możemy ofiarę za opłatek potraktować jako ofiarę kolędową na Kościół. Ewentualnie kolęda będzie na indywidualne zaproszenie. Poinformujemy o tym w czasie Świąt

2. Dzisiaj mamy zebranie kół różańcowych o godz 16:30. Będziemy kontynuować proces ich restrukturyzacji.

3. Zapraszamy na roraty o godz. 6:30. Jest Msza św wotywna o świcie ku czci Najśw. Maryi Panny odprawiana tylko w okresie Adwentu. Zaczynamy je w ciemnościach a na Chwała na wysokości Bogu włączane są światła. Przychodzimy do kościoła z lampionami, które są oznaką oczekiwania na przyjście Jezusa a świeca zwana roratką symbolizuje Matkę Bożą. Roraty to forma naszego towarzyszenia Maryi w ostatnim miesiącu przed rozwiązaniem.

4. W poniedziałek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja Biskupa a w środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele będzie dodatkowa Msza św o godz. 12:00 w tzw godzinie łaski. Rozpoczniemy śpiewem Akatystu o godz 11:30 Akatyst to najpiękniejszy utwór literacko-muzyczny poświęcony Bożej Rodzicielce.

5. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na rzecz Polaków na wschodzie.

6. Punkt parafialnej Caritas będzie otwarty 16 grudnia w godzinach 10:00 – 12:00.

7. Msze św w jez białoruskim są odprawiane w naszym dolnym kościele co niedziela o godz 11:30 i 18:00. Duszpasterzem wspólnoty białoruskiej w Warszawie został mianowany ks. Wiaczesław Barok. W 2 niedzielę miesiąca w górnym kościele o godz 11:30 będzie wspólna Msza św dla Polaków i Białorusinów z elementami liturgii w jęz białoruskim. Rozważamy stworzenie punktu pomocy dla Białorusinów na razie przy naszej Caritas.