Niedziela 25 luty

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w piątki o godz. 16:30 i 18:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18:30. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św o godz. 7:00 ks. Dariusz prowadzi Godzinki o Męce Pańskiej.

2. Siostry Nazaretanki z ul. Czerniakowskiej  zapraszają na Dni Otwarte w soboty 2 marca i 6 kwietnia – do swoich szkół  tj. do dwujęzycznej szkoły  podstawowej z klasami żeńskimi i męskimi i do żeńskiego liceum z programem matury międzynarodowej. W programie przewidziane jest  spotkanie informacyjne oraz prezentacja oferty programowej, W czasie dnia otwartego będzie można uczestniczyć w ciekawych zajęciach, zwiedzić szkołę, internat oraz spotkać się i porozmawiać z nauczycielami  i uczniami szkoły.

3. Ks. Andrzej Sikorski zmienia swój status w parafii. Należy odczytać dekret.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy w czasie Mszy św.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:30 mamy nabożeństwo wynagradzające za wszelkie bluźnierstwa skierowane przeciwko Niepokalanej i Panu Jezusowi. Mamy na uwadze m.in restaurację na pl. Konstytucji gdzie Niepokalanie Poczęta została potraktowana instrumentalnie stała się elementem wystroju.

5. W pierwszy czwartek miesiąca 7 marca po Mszy św. o godz 18:00 odbędzie się w naszym kościele Godzina Święta duchowych niewolników Maryii

6. Wydział konserwacji warszawskiej ASP oddał parafii odnowiony przez studentów portret ks. Euzebiusza Brzeziewicza proboszcza naszej parafii w latach 1898 – 1944. Ks. Brzeziewicz urodził się w Skierniewicach. Studiował w Warszawie i Petersburgu. W czasie jego pobytu zakończono budowę plebanii przy ul. Książęcej. Dbał o estetykę kościoła . M. in sprowadził z Francji obraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus uchodzący za najpiękniejszy w Polsce.. Przyjaźnił się z rodziną Sienkiewiczów. W tamtym czasie na plebanii mieściła się nuncjatura apostołka, prze którą przewinęło się 2 papieży.

We wrześniu 1939 roku został aresztowany przez Gestapo. Szybko go zwolniono ale zapadł poważnie na zdrowiu i zmarł 20 lutego 1944 roku. Dzisiaj w 80 rocznicę śmierci odprawimy w jego intencji Mszę św. tzw sumę. Po nim proboszczem został ks. Zygmunt Choromański późniejszy biskup warszawski.