Sakramenty święte

Sakrament Chrztu Św.


Sakrament Bierzmowania dla osób dorosłych osób dorosłych

Parafia św. Aleksandra na pl Trzech Krzyży rozpocznie 19 października o godz 19:00 przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych, które ukończyły 20 rok życia.

Spotkania przygotowujące odbywać się będą w sposób stacjonarny w środy o godzinie 19.00.

Kurs przygotowujący kończy się przyjęciem sakramentu bierzmowania w naszej parafii zaraz po skończeniu sesji.

Spotkania będą odbywać się w kościele dolnym. Na pierwsze spotkanie prosimy przynieść odpis aktu chrztu oraz skierowanie na udział w kursie, jeśli osoba jest spoza naszej parafii.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie w godzinach pracy kancelarii parafialnej:

poniedziałki, środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 oraz 16:30 – 18:30,

tel. 22 628 53 35

oraz mailowo; kancelaria@sw.aleksander.pl

Terminy spotkań;

Inauguracja w czwartek 19 października oraz w środę 25 października

Listopad: 2 (czwartek), 8; 15; 22; 29 (środy)

Grudzień: 6 i 11 grudnia Sakrament Bierzmowania ks. Bp. Michał Janocha

 

Sakrament Bierzmowania dla młodzieży

W naszej parafii prowadzimy roczny kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i pozostałych szkół średnich. Spotkania odbywają w pierwszym semestrze raz a w drugim dwa razy w miesiącu w kościele.
Na przygotowanie do Bierzmowania przyjmujemy młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej.

Odpowiedzialnym za przygotowanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania jest ks. Andrzej Sikorski (kontakt: ksiadz.andrzej@gmail.com)

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych, chcących podjąć przygotowanie roczne do sakramentu Bierzmowania odbędzie się1 października 2023 roku po zakończeniu Mszy św. o godz. 16:00 w sali dolnego Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Uroczystość, podczas której kandydaci zostaną włączeni do grona przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 8 października podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

Tego dnia przychodzimy do kościoła na godz. 11.15.


Sakrament pokuty i pojednania


Eucharystia


Sakrament Małżeństwa


Sakrament Namaszczenia Chorych

Sakrament Namaszczenia Chorych jest udzielany chorym w kościele (jeżeli tego pragną) lub w czasie odwiedzin duszpasterza z posługą Komunii św. Ta posługa odbywa się w formie zorganizowanej jeden raz w miesiącu w każdą I sobotę miesiąca. Dwa razy do roku, na wiosnę i w jesieni, jest Dzień Chorych połączony ze Mszą św. i udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.